• Adres Avcılar / İstanbul

  • E-Posta info@daygas.com.tr

  • +90 (850) 532 91 53 +90 (212) 423 30 44

Radyant Isıtma Sistemleri

Radyant Isıtma Sistemleri

Radyant Isıtma Sistemleri

Her türlü mevsim şartlarında hayatını devam ettiren insanlar soğuk kış aylarında dahi hayatlarına ara vermeden devam etmek istemektedirler. Gerek iş hayatı gerek eğlence hayatı herhangi bir kısıtlamaya uğramadan devam ettirmek istemekteyiz bunun yanı sıra konfor şartlarına da önem vermekteyiz.

Gelişen teknoloji ile birlikte ısıtma sektöründe de büyük yenilikler yaşanmıştır. Bu yeniliklerden biriside radyan ısıtma sistemleri dir, radyan ısıtma sistemleri konfor ve ekonomi yönünden diğer ısıtma sistemlerine göre daha avantajlıdır. Radyan ısıtma sistemleri de kendi arasında çeşitlilik göstermektedir bu çeşitlilik kullanım alanlarına göre ve istenilen konfor şartlarına göre değişiklik göstermektedir.

Radyan ısıtma sistemlerinin başlıca kullanım alanları kâffe ve restoranlar, kapalı spor salonları, tenis kortları, halı sahalar, stadyum ve tribünler, cami, kilise ve sinagog lar, atölyeler, fabrikalar, depolar, antrepolar, uçak hangarları, garajlar, kış bahçeleri, açık alanlar, konser alanları bu tarz yerler ve alanlar için en uygun ısıtma sistemlerini radyan ısıtma sistemlerinde çözmek mümkündür.

Radyan ısıtma sistemlerinde başlıca kullanılan cihazlar seramik radyan ısıtma, boru tipi radyan ısıtma ve sıcak hava üreteçleridir. Bu ürünler ile alakalı yüzeysel bilgi edinmek ve hangi ürünün size ve mekânınıza uygun olduğunun bilmeniz önemlidir.

SERAMİK RADYANT ISITMA: Seramik radyan ısıtma sistemleri doğalgaz ve lpg ile çalışabilen düşük oranda yakıt tüketimine sahip ve yakılan yakıttan en fazla verim alına bilmesini sağlayan sistemlerdir. Seramik radyan ısıtma sistemleri diğer sitemlere nazaran boyut olarak daha küçük ölçülere sahiptir bu nedenle montaj alanları çok daha geniş ve homojen ısıtma yönünden çok daha avantajlıdır. Seramik radyan ısıtma sistemleri uzaktan kumandalı ve kademeli modelleri sayesinde çok daha fazla konfor şartlarına sahip cihazlardır. Seramik radyan ısıtma sistemlerinde yakıt direk seramik plakalar üzerinde yandığı için verim her zaman daha fazladır. Seramik radyan ısıtma sistemleri kâffe ve restoranlar, ibadethaneler, stadyumlar, kış bahçeleri, fabrikalar gibi çok geniş kullanım alanlarına sahiptirler. Seramik radyan ısıtma sistemleri kapalı anlarda, açık alanlarda ve yarı açık anlarda kullanıma uygundur.

BORU TİPİ RADYANT ISITMA: Boru tipi radyan ısıtma sistemleri seramik ısıtma sistemlerine nazaran daha kaba görünen fakat kulanım alanlarına göre çok daha fazla etkiye sahip cihazlardır. Boru tipi radyan ısıtma sistemleri brülörde yanan gazın itiş  fanı veya emiş fanı sayesinde âliminize edilmiş titanyum kaplama boruların içerisinden geçmesi ile 4mt ile 24 mt arasında atım yaparak bu mesafelerde ısıtma sağlamaktadır. Boru tipi radyan ısıtma sistemleri genelde yüksek tavanlı fabrikalar, depolar, atölyeler, antrepolar gibi yerlerde tercih edilmektedir. Yakıt oranlar seramik radyan ısıtma sistemlerine oranla daha fazladır fakat kurulum maliyeti açısından seramik radyan ısıtma sistemlerine nazaran daha az maliyetlidir.

SICAK HAVA ÜRETEÇLERİ: sıcak hava üreteci cihazlar içerisinde yanma oluşur bu yanmadan elde dilen ısı itiş fanı sayesinde ortama iletilir. Kapalı alanlarda daha iyi verim alınması sağlanır. Sıcak hava üreteçleri kullanıldıkları yerlerde mekânın neredeyse tamamının kapalı olması gerekmektedir. Sıcak hava üreteçleri salon tipi klima ürünlerine benzemekte olup hermatik çalışan cihazlardır ortam havasından oksijen kullanmadan çalışabilme özelliğine sahiptirler. Sıcak hava üreteçleri tek bölge ısıtması sağladıkları gibi kanal tipi bağlanarak ayrı ayrı bölümlerde de ısıtma sağlaya bilme özelliklerine sahiptir. sıcak hava üreteçleri çok yuksek olmayan tavanlı bölümlerde kullanılması gerekmektedir.